Randevu: 0312 212 17 24

05
Ara

Elektro-Smog

Elektro-Smog


Sanayi devriminden sonra çevre kirliliği ve elektro-smog’un etkilerini yeni görmeye başladık. Ancak bu arada yeni elektro-smog çeşitleri de ortaya çıkmıştır.

Çok sayıda makalede elektromanyetik kirliliğin etkilerini açıklar ve sağlığa zararlı etkileri ile ilgili uyarılarda bulunur. Tamamlayıcı tıp alanında çalışan birçok hekimin bildiği gibi elektromanyetik dalgalara maruziyet sadece hastalıkları alevlendirmek ve tetiklemekle kalmıyor, kişilerin uygulanan tedavilere yeterli cevap vermesini de engelliyor. Biorezonans uygulamalarıyla bu etkileri ortadan kaldırmak ve dolayısıyla uygulanan tüm tedavilerin daha etkili olmasını sağlamak mümkün olabilir. Ancak bu uygulama tam olarak sorunun nedenini ortadan kaldırmaz.Birçok vakada problem hastanın uyuduğu yerle ilişkilidir.Son zamanlarda birçok çalışmada görünüşte zararsız olan cihazların (cep telefonları,bilgisayarlar,yüksek gerilim hatları,yerel kablolamalar vb.) yaydığı elektromanyetik dalgaların zararlı etkilerinden bahsedilmektedir.

Bunlar kanser riskini arttırmakta, kısırlığa sebep olmakta ve hoş olmayan birtakım fizyolojik semptomlara yol açabilmektedir.

Elektromanyetik alanların güçlü non-termal biyolojik etkileri uzun yıllardır bilim adamlarının kafalarını meşgul etmiştir. Bu konuyla ilgili birçok çalışma mevcuttur ve halen de araştırılmaya devam edilmektedir.

Teknolojiyi kullanmak hayatımızı kolaylaştıran bir şeydir ancak yan etkileri konusunda bilgi sahibi olmak ve nasıl korunacağımızı, engelleyeceğimizi bilmek de gereklidir.