Randevu: 0312 212 17 24

Biorezonans nedir ?

Doğadaki tüm maddelerin bir elektromanyetik frekansı olduğu belirtilmektedir.eğer uygun frekans yakalanırsa maddeler birbiriyle rezonansa girer.Bunun örnekleri sesiyle bardak çatlatanlar  ya da, bir köprüden geçen askerler uygun adım marş yürürken eğer ola ki köprünün doğal titreşim frekansını tutturursa köprü rezonansa gelir ve çöker.

İnsan organizması da farklı elektromanyetik frekansları yayar. Hücreler , dokular , organlar v.s.. Bunların hepsinin kendine özgü-farklı frekansları vardır. Hep birlikte hastanın genel frekans spektrumunu belirlerler.
Bu hastanın bireysel frekansıdır. Hasta ve sağlıklı insanın frekans yapıları birbirinden farklıdır.
Hastanın frekans örneğinde saklanan yabancı frekanslar ( Alerjenler , virüsler , bakteriler , amalgam , mycosis v.s.. ) normal frekans düzenini bozarlar .
Bu frekans düzenini bozan elektromanyetik frekanslar belirlenir ve cihaza transfer edilir. Elektrotlar vücudun belli yerlerine yerleştirilir. Cihazda hastalık yapan frekanslar ters çevrilir ve hastanın vücuduna geri verilir. Biyolojik , fiziksel frekanslar güçlendirilir ve biorezonans terapisi vücudun kendi kendini iyileştirici gücünü bu şekilde uyarır , böylece kendi savunmamızı-bağışıklık sistemimizi güçlendirir.
Hastaya ait patolojik frekanslar biorezonans terapisiyle ters çevrilerek normalleştirildiği için bağışıklık sistemini bozan engeller kaldırılmış olur ve organizma sağlıklı çalışır duruma kavuşur.
Metodun Temeli
Kuantum mekaniği düşüncesine göre (Debrogli Nobel Ödülü 1929) maddenin küçük parçacıklardan oluştuğu fikri çok söylenen ve ilgi çeken bir gerçeklik halidir. Dalgaların doğası radyasyon etkilerinin uzak olduğu diğer durumları yaratır.
“Rezonans” nedir? Bir odadaki bir piyanonun diopozanına vurursanız o diopozonun yerini tutan tel rezonansa başlar. Bir diğer az bilinen buluş hücrelerin birbirleriyle belirli dalga boyundaki frekanslarla iletişim kurduğudur. Bu iletişim rahatsız edici frekanslar yok ise vücut mükemmel çalışır ve uyum içindeki kişi sağlıklı kabul edilir.
Fakat, örneğin vücuda giren bir toksin rahatsız edici titreşimler sayesinde hücreler arasındaki diyaloğu bozar. Bu toksin rahatsız edici frekans örneğine sahiptir.

Cihaz negatif etki yapan frekansları algılar, değiştirir ve manyetik bir minder sayesinde vücuda iade eder. Dolasıyla hücrelerin bilgi alışverişi gene düzenli bir şekilde sağlanmış olur.

Tüm zaman dilimleri boyunca tıp çok özelleşmiş hale gelmiştir. Orta çağda tıp vücudun dış kısımlarına doğru yönelmiştir. Daha sonra ilgi vücudun iç yapısıyla ilgilenmeye başlamıştır. Bunlar; insan vücudunun kan dolaşımı, kanın bileşimindeki yapıların bulunuşu, bakteriler, virüsler, hücre ve genlerdir.
KAYNAKLAR

Peter Schumacher…………………………………..BIOPHYSIKALISCHE THERAPIE DER ALLERGIEN
Günther S. Hanzi………………………………………………………….Das neue medizinische Paradigma
Peter Schumacher……………………………………………..ALLERGIEN GEGEN TIERE SIND HEILBAR
Peter Schumacher………………………………………….DIE TESTSATZE NACH DR. P. SCHUMACHER
Martin Keymer (Hrsg.)………………………………………………….BICOM Resonanz – Therapie (BRT)

Ayrıntılı Bilgi İçin;

info@biorezonans.net

Tel: 0312 212 17 24